ICSG 2017- İTALYA PANELİ- PARK SMART

ICSG 2017- İTALYA PANELİ- PARK SMART

19-20-21 Nisan 2017 tarihlerinde İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek olan “5. Uluslararası İstanbul Akıllı Şebekeler ve Şehirler Kongre ve Fuarı” na önceki yıllara oranla daha geniş kapsamlı yurt içi ve yurt dışı katılım sağlanacak olup, 30’un üzerinde ülkeden sektör temsilcisinin katılması beklenen Fuara; İtalya Ülke Partneri oldu.

 İtalya’nın ülke partneri olduğu ICSG İstanbul 2017 Kongre ve Fuarı kapsamında İtalya Paneli düzenlenecek olup İtalya Torino Politecnico Universitesi’nden Dr. Tao HUANG ile Dr. Enrico Pons ve Yıldız Teknik Üniversitesi’nden Doç. Dr. Uğur Savaş Selamoğulları ile Dr. Mustafa Baysal ile panelde akademik oturum gerçekleştirilecektir. Ayrıca İtalya Paneli’ne Milano Belediyesinden Akıllı Şehirler Proje Yöneticisi Bay Piero PELIZZARO; Milano şehrinde uygulanmış çözümlerden örnekler gösterecektir.

Bu bağlamda, İstanbul’u Akıllı Şebekeler ve Akıllı Şehirler alanında İtalya’nın dört bir yanından gelen sektör temsilcilerinin katılımını sağlayarak, uluslararası standartlarda buluşma noktası yapmak amacıyla gerçekleştirilen ICSG İstanbul 2017-İtalya Paneli, sektörün en önemli faaliyet alanı olmakla birlikte sektördeki yeni gelişmelerin ve bu pazara ilişkin yeni projeksiyonların değerlendirilmesi açısından, sektörün tüm dinamiklerini bir araya getirme fırsatı sunacaktır.

İtalya ile akıllı şebekelere yeni bir soluk…

 İtalyan firmalarının da katılım göstereceği ICSG İstanbul 2017 Kongre ve Fuarında Sinapsi, Park Smart, Esa Automation, Ianus Consulting, Keplero, Partitali, IS Clean Air ve CESI firmaları yer alacaktır.

 Fuara ve İtalya oturumuna tüm ziyaretçilerimizi bekleriz.

Firmalar ile B2B görüşmeler için iletisim@akillisebekeler.com a mail atabilirsiniz.

Firmalar hakkında kısa kısa bilgiler;

PARK SMART

Park Smart kentsel hareketliliği optimize etmeyi hedefleyen esnek ve güçlü yenilikçi bir yazılım platformu sağlayan girişimci bir şirkettir.

2014 yılında bir makine mühendisi ve bir yazılım geliştirici öğrenci tarafından kurulan şirket, şehirlerdeki park yerlerinin gerçek zamanlı olarak analizini yapabilen bir yazılım tabanlı teknoloji geliştirdi.

Park Smart, görüntüleri işlemek için video sensörlerinin fiziki altyapısını, bölgede mevcut olanları bile kullanabiliyor. Sistem, tahsis edilmiş yönetim yazılımı yardımıyla, boş ve dolmuş park yerlerini gösteren bir akışkan matris oluşturarak video akışını analiz eder. Ardından, gerçek zamanlı olarak en yakın alanlardaki park yerleri hakkında işaret vermek üzere, akıllı telefonlarındaki sürücüler bilgilendirir.

Park Smart, sürücülerin akıllı telefonlarında mevcut otoparkları bulmak için hızlı ve etkili bir yol sunmakta ve otopark yönetim şirketlerine yeni müşteriler çekmek ve gelirlerini en üst düzeye çıkarmak için güçlü fırsatlar sağlamaktadır. Ayrıca, yazılım platformu diğer akıllı şehir hizmetleri ile sinerji içinde çalışabiliyor ve kamu idaresine, kentteki yaşam kalitesini iyileştirmek için kendi kamusal alanlarını daha iyi organize etmelerine yardımcı olabilmektedir.

Park Smart; farklı teknolojilerin sinerjik entegrasyonu: video analizi, yönetim yazılımı ve mobil uygulamadan oluşmaktadır.

Firmalar ile B2B görüşmeler için iletisim@akillisebekeler.com a mail atabilirsiniz.

Sertaç ŞAMİOĞLU

Sertaç ŞAMİOĞLU

Enerji konularına ilgili ve uzmanlık alanı akıllı şebeke ve yeni nesi enerji teknolojileridir. Akıllı Şebekeleri 2009 yılından bugüne araştıran Sertaç Ş. konuyla ilgili çalışmalarını daha önce özel bir internet sitesinde yayınlatmış ancak Nisan 2011’den itibaren kendi sitesini kurarak kendi sitesinde çalışmalarından bazılarını yayınlamaktadır. Enerji Sektörü İş Geliştirme Danışmanı olarak mesleki hayatında bir çok projede yer almaktadır.İlgili Yazılar

İCSG 2014 Sunumları; Erke (YEŞİL BİNALAR ve MODERN SARAYLAR PROJESİ)

ERKE, 2007 yılında Elektrik Proje Tasarım, Aydınlatma Danışmanlığı ve Uygulama Danışmanlığı Hizmeti vermek üzere kurulmuş, 2009 yılından itibaren Yeşil Bina

2017 Serbest Tüketici Limiti

2017 İçin Yeni Serbest Tüketici Limiti Belirlendi EPDK’nın kurul kararıyla 2017 yılı için yeni serbest tüketici limiti 3600 kWh’tan 2400

ICSG 2013 Sunumları; İski

Kurum Hakkında; İSKİ, içmesuyu dağıtım sisteminde kullandığı SCADA (Veri Tabanlı Kontrol ve Gözetleme) sistemini artan nüfusun taleplerini daha hızlı karşılamak

Henüz yorum yok ): Şanşlısın! Haydi yorum yaz!

Yorum Yaz, Lütfen (:

E-posta adresin bizimle güvende,kimseyle paylaşmayız!
İşaretli alanlar gerekli.*